V čem mě v józe inspirovala moje mamka?

Mamky nemusí být „jen“ mamky, ale mohou být i kamarádkami a zároveň inspirací 🙂

Tu moji možná někteří znáte. Cvičením jógy i pilates se živí už několik let. Já se od ní učila jógu i pilates od 15 let a zjistila jsem, že jóga to nemusí být jen „nudné pomalé“ cvičení. (V té době, kdy jsem vrcholově závodila ve fitness aerobiku, pro mě nepřipadaly v úvahu žádné pomalé formy cvičení a už v žádném případě ne meditace..! 😅).

Moje mamka na lekci paddleboard jógy

Potřebovala jsem spíše dynamiku, posílení a protažení celého těla a cítit, že jsem si „zamakala“. Priority se časem trochu změnily, ale i tak stále nejvíce miluji dynamickou jógu se zaměřením na principy zdravého pohybu a jeho správné provedení. A do těch mě zasvětila právě mamka a postupně ukázala cestu, kterou jsem se už pak sama vydala.

Však vy, kteří se mnou cvičíte online nebo na vodě tak už musíte mít od slova „opora“, „odtlačení se“, „vytažení se“, „napřímení páteře“ atd vymluvenou hlavu 😀. Aspoň víte, kdo mě k tomu přivedl a že jsem pochopila, jak moc jsou tyto věci důležité.

Já s mamkou

Tímto té svojí děkuji za inspiraci a možnost se rozvíjet stále dál!

Miluju, když je "klasika" ozvláštěna něčím novým. Jsem lektorkou jógy na paddle boardu. Protože na vodě vše získává úplně jiný rozměr. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.