JSME KOČOVNÍCI

Jsme kočovníci. I když jsme to původně naplánovali, tak se to tak vyvrbilo. A máme to tak rádi. Naše zázemí na Vsetíně je sice skromné a minimalistické, ale funkční. Úplně si neujíždím na tom, abych každý týden kupovala nové dekorace do bytu, protože tam zkrátka nejsme.

A květiny? Ty už mám asi natrvalo u mamky… 😀 (Hlavně že jsem si dnes koupila konvičku na jejich zalévání. A až když jsem přišla domů jsem si uvědomila, že žádné kytky tady stejně nemám a mít nemůžu… :-D)

Ono by to asi bylo jednodušší, kdybychom bydleli na jednom místě, měli pevný režim i s hlídáním a všemi dalšími aktivitami. To se ale neděje. Honza má zajímavou práci, při které musí cestovat a zbytek práce udělat z domu, jinak řečeno odkudkoliv. A jelikož máme boty toulavé, chceme to využít naplno! I když je to někdy dost náročné.

Tento životní styl mnohdy působí jako idylka, ale moc tomu tak není, to mi věřte.

Tenerife 2022/2023

Za posledních rok jsme se už 3x stěhovali. A teď to vypadá už konečně na déle. Mít zázemí na jednom místě a možnost odjíždět do světa. Tak se nám to líbí. Za tu dobu se člověk zbaví spousty věcí a snaží se mít už jen to, co doopravdy potřebuje.

Vždy, když přijdu k někomu na návštěvu, tak mě napadá, kolik času a starostí by to asi stálo všechno to vystěhovat. 😀 To je něco jak „nemoc z povolání“.

Jak se tento životní styl skloubí s prací?

Nahrávání jógových lekcí na Tenerife

Jelikož jsem na rodičovské dovolené, tak veškeré mé další „pracovní“ aktivity jsou na vedlejší koleji. Přesto jsem ráda, když mám prostor a klid se jim věnovat a dále je rozvíjet. Mimo PADDLE YOGU totiž ještě pořádám cestovatelské přednášky a festival CEST FEST v našem městě. A pokud chci, aby vše nadále běželo i s tím minimem času, co mám, je zapotřebí se tomu alespoň trošku věnovat. Jak to tedy dělám?

Delegování činností

Za tu dobu velmi omezeného času jsem musela spousty věcí delegovat. KONEČNĚ! Uvědomila jsem si, co musím dělat sama a co můžu nechat dělat někoho jiného. Ještě sice s něčím zápasím, ale jsem na dobré cestě. Světe div se, je to osvobozující!

Díky delegování činností jsem pro vás mohla připravit balíček jógových lekcí, který máte dostupný celé 3 měsíce od jeho zakoupení. Postupně tam doplňuji další produkty, tak se běžte podívat. 😉

Stanovení priorit

Ranní jóga v trávě

Jednou za čas si stanovím PRIORITY, co je potřeba udělat. Už nemám prostor nad vším přemýšlet, vrtat se v tom do hloubky „co by kdyby“. Pokud chci, aby něco fungovalo, musím jednat i přes to, že se to nemusí povézt.

Flexibilita ano, ale zároveň řád

Díky životu s dítětem na cestách musíme být oba s Honzou velmi flexibilní. Ať chceme nebo ne, den se do jisté míry řídí potřebami dítěte. Práci, přejezdy autem a výměnu hlídání si tedy nastavujeme i podle jeho spánků.

Máme s Honzou rozdělené činnosti, kdo má co na daný den na starosti, aby vše probíhalo hladce.

I přes flexibilitu se nám osvědčilo mít svůj vlastní řád a rituály. Hlavně pro dítě. Jídla přibližně ve stejnou dobu a sled stejně jdoucích činností po sobě před tím, než jde spát atd.

Kde všude můžu pracovat?

Pozdrav z Ligurie

Využívám přejezdy autem k práci. Zatímco Honza řídí, snažím se udělat práci z mobilu. Ale to mohu pouze na dálnici. Vzadu mi totiž bývá špatně. Všechny potřebné aplikace jsem si do něj stáhla, abych mohla během jízdy udělat to, co je nutné. Většina obsahu na SS, střih videí a komunikace emailem vznikla právě takto. 🙂

Cestu dokumentuji. Nejsem sice člověk, který fotí a natáčí každý prd, ale zpětně se ten materiál hodí a ráda si sama zavzpomínám zpětně.

Snažím se si to užívat

Pozdrav z Francie – Espalion

Snažím se neklást na sebe velké nároky v tom, co bych měla všechno stihnout. Pak totiž bývám zklamaná, když vše nestihnu podle plánů. To je pro mě něco, co se musím stále učit.

Vždy si musím říct, že právě PADDLE JÓGUCEST FEST jsem sama založila z důvodu, že mě to baví. A byla škoda stát se otrokem svých aktivit a udělat z nich něco, co člověk MUSÍ.

Miluju, když je "klasika" ozvláštěna něčím novým. Jsem lektorkou jógy na paddle boardu. Protože na vodě vše získává úplně jiný rozměr. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.