Jak jsem se dostala k paddle boardu

Byl zářijový večer a já brouzdala internetem po plném pracovním dni. Najednou mě zaujaly fotky skupinky lidí na paddle boardu, kteří byli v kruhu vyfoceni v pozici kobra. Jóga na vodě? No to se mi snad jenom zdá! Tohle bych ráda vyzkoušela.

Windsurfing na začátek

Německo

Mé první začátky byly na windsurfingovém prkně na přehradě někde v Německu. Bylo mi 13 let a známý mi tehdy půjčil své „dospělácké“, na kterém jsem se dobré dvě hodiny trápila. Vždy jsem ale vylezla odhodlaná zpátky nahoru a zkoušela dál a dál.

Chorvatsko

Můj druhý pokus proběhnul o 2 roky později u moře v Chorvatsku. Měli jsme k dispozici dětské windsurfingové prkno, tak to najednou bylo mnohem snadnější. Zabrala jsem se ovšem do jízdy tak moc, že jsem odjela asi 500m od břehu a horko těžko se dostávala zpátky.

…a Nové Mlýny na závěr 😀

Na vysoké škole jsem konečně dostala šanci se windsurfing učit od instruktorů. Ti nás ve vodní nádrži na Nových Mlýnech provedli od samotných základů až po jízdu v předem stanovené trati.

Mauricius

Windsurfingové prkno jsme si půjčili i na dovolené na Mauriciu. Mauricius má ideální podmínky – je obehnán korálovým útesem a díky tomu se u něj netvoří vlna a hladina je klidná jako na jezeře. Do vody se jde velmi pozvolna. Proto se zejména v jihozápadní části Le Morne jezdí na kitu a windsurfingu.

Windsurfing se mi zalíbil. Nebydlím ovšem u vody, a proto vyžadoval spoustu času. Člověk se musí řídit povětrnostními podmínkami, a proto se výlet předem moc naplánovat nedá. Tuto aktivitu jsem odsunula a řekla si, že až přijde ten pravý čas, zase si zajezdím.

Seznámení s paddle boardem

Paddle boardy jsem znala asi od roku 2016. Vždy, když byla k dispozici půjčovna vybavení, jsem si pádlováním zpříjemnila pobyt u vody. Plavat totiž moc dlouho nevydržím a ležet jen tak na lehátku mě přestane po chvíli bavit.

Při pádlování poznáte všechna zákoutí vodní nádrže, posílíte svaly celého těla a ještě se při tom krásně opálíte :-).

Při vyzkoušení této aktivity jsem zjistila, že jsem konečně našla něco, na čem se zvládne pohybovat po minutovém zaškolení téměř každý. 

Jóga na paddle boardu

Po absolvování kurzu instruktora jógy jsem se zkontaktovala
s kamarádem, který vlastní půjčovnu paddle boardů na přehradě Bystřička. Domluvili jsme se na uspořádání lekcí jógy na paddle boardu. Po několika zkouškách všech ásan jsme si domluvili pravidelné termíny a od té doby mě od léta do podzimu najdete právě tam :-).

Miluju, když je "klasika" ozvláštěna něčím novým. Jsem lektorkou jógy na paddle boardu. Protože na vodě vše získává úplně jiný rozměr. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.